| Part Number | NL17SZ04DFT2G |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 292000 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Inverter 1-Element CMOS 5-Pin SC-70 T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NL17SZ04DFT2G |
| Datasheet download |
| Part Number | NL17SZ04DFT2G |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3|5 V |
| Supplier Package | SC-70 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Family | LCX |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 5 |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.35 x 1 mm |
| Logic Function | Inverter |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | [email protected]|4.3@5V ns |
| Maximum Quiescent Current | 1 uA |
| Maximum High Level Output Current | -32 mA |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| MSL Level | 1 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 V |
| Package | 5SC-70 |
| Replacement Part Number | PART-NL17SZ04DFT2G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | Shift Register Single 8-Bit Serial Parallel to Serial 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74HC597PW,118.pdf |
|
Texas Instruments | Bus XCVR Single 8-CH 3-ST 20-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN74AC245PWR.pdf |
|
Silicon Labs | 2-OUTPUT PROGRAMMABLE CLOCK GENERATOR - |
|
Nexperia | 4-BIT DUAL SUPPLY TRANSLATING TRANSCEIVER WITH CONFIGURABLE VOLTAGE TRANSLATION; 3-STATE Download PDF datasheet for 74AVC4T245PW,118.pdf |
|
Texas Instruments | Multi Function Gate 1-Element 8-IN CMOS 16-Pin CDIP Tube Download PDF datasheet for CD4048BF3A.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Buffer Line Driver 4-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 14-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74LCX125MTCX.pdf |
|
ON Semiconductor | Decoder Demultiplexer Dual 2-to-4 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for MC74AC139DTR2G.pdf |
|
Intersil | Standard Timer Dual 14-Pin PDIP Download PDF datasheet for ICM7556IPDZ.pdf |
|
Texas Instruments | Counter Divider Single 4-Bit Binary UP 14-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for CD74HC93M96.pdf |
|
Texas Instruments | Shift Register Latch Single 8-Bit Serial to Serial Parallel 16-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for CD74HC4094M.pdf |