| Part Number | ATF-58143-TR1G |
|---|---|
| Manufacturer | Broadcom |
| Quantity in stock | 762810 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans JFET 5V 100mA 4-Pin(3+Tab) SOT-343 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ATF-58143-TR1G |
| Datasheet download |
| Part Number | ATF-58143-TR1G |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Gate Source Voltage | 1 V |
| MSL Level | 1 |
| Configuration | Single Dual Source |
| Product Dimensions | 2.25 x 1.35 x 1 mm |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Continuous Drain Current | 100 mA |
| Maximum Drain Source Voltage | 5 V |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | SOT-343 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Package | 4SOT-343 |
| Replacement Part Number | PART-ATF-58143-TR1G |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 60V 28A 3-Pin(3+Tab) TO-220F Magazine Download PDF datasheet for 2SJ652-1E.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 40V 180A 7-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB180P04P4-03.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 120A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB027N10N5ATMA1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 86A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD90N04S4-05.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 80V 6.7A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for Si4896DY-T1-GE3.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 100V 16.5A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail Download PDF datasheet for FQP17P10.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 20V 2.4A 8-Pin Micro T R Download PDF datasheet for IRF7501TRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 104A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Tube Download PDF datasheet for IRFB4115PBF.pdf |
|
Vishay | VIS5191-69183-01-00 EMKP 850-5 IA - |
|
Nexperia | PMCXB1000UE DFN1010B-6 REEL 7 - |