| Part Number | 100X14X105MV4T |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Dielectic |
| Quantity in stock | 108480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 1uF 10V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Punched Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 100X14X105MV4T |
| Datasheet download |
| Part Number | 100X14X105MV4T |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Case Size | 0603 |
| Lead Finish | Matte Tin Over Nickel |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Tolerance | 20 % |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Dimensions | 1.62 x 0.88 x 0.66 mm |
| Voltage(DC) | 10 V |
| Package/Case | 0603 |
| Supplier Package | 0603 |
| Dielectric | X5R |
| Operating Temperature | -55 to 85 °C |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Termination Style | Wraparound |
| Construction | Flat |
| Product Depth | 0.88 mm |
| Product Height | 0.66(Max) mm |
| Product Length | 1.62 mm |
| Replacement Part Number | PART-100X14X105MV4T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 100uF 10V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for LMK325ABJ107MM-P.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.22uF 4V X5R 20% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for AMK063BJ224MP-F.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C103K1RACAUTO.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for HMJ212BB7103KGHT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 2pF 50V 0\u00b130ppm \u00b0C 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 04025J2R0BBSTR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% SMD 0201 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM03X5R225M06AH.pdf |
|
KEMET | CAP 470PF 50VDC X7R 5% SMD 0603 Download PDF datasheet for C0603C471J5RACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 200V X7R 5% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 12102C104JAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 22uF 10V X5R 10% SMD 1210 Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C226K8PACTU.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 680pF 2500V C0G 10% SMD 2220 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C2220C681KZGACTU.pdf |