| Part Number | 251R14S9R1CV4T |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Quantity in stock | 235780 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 9.1pF 250V C0G 0.25pF SMD 0603 125\u00b0C Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 251R14S9R1CV4T |
| Datasheet download |
| Part Number | 251R14S9R1CV4T |
|---|---|
| Case Style | Ceramic Chip |
| Construction | Flat |
| Package/Case | 0603 |
| Case Size | 0603 |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Package Dimensions | 1.57 x 0.81 x 0.76 |
| Maximum Processing Temperature | 260 |
| Tolerance | 0.25 |
| Supplier Package | 0603 |
| Termination Style | Wraparound |
| Pin Count | 2 |
| Dielectric | C0G |
| Voltage(DC) | 250 V |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Capacitance Value | 9.1 uF |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Product Depth | 0.81 |
| Product Height | 0.76 |
| Product Length | 1.57 |
| Replacement Part Number | PART-251R14S9R1CV4T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 2.2uF 25V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GCM21BR71E225KA73L.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 10pF 25V C0G 5% SMD 0201 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM0335C1E100JA01D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06035C472J4T2A.pdf |
|
AVX | RDL,CONF,Z5U,.47UF,100V,20%,0.3X0.3,0.2LS,TR1, Download PDF datasheet for SR301E474MARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 33pF 100V C0G 2% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08051A330GAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.47uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R71E474KA12D.pdf |
|
NIC Components | Cap Ceramic 220pF 50V C0G 5% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for NMC0402NPO221J50TRPF.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 2.2uF 10V X5R 20% SMD 0603 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for GRM188R61A225ME34D.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065C222KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap MLCC SMD 0603 100V X7R 4700pF \u00b15% Commercial FLEXITERM 7\"T R Download PDF datasheet for 06031C472KAZ2A.pdf |