| Part Number | 251R15S221GV4E |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Quantity in stock | 243250 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 220pF 250V C0G 2% SMD 0805 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 251R15S221GV4E |
| Datasheet download |
| Part Number | 251R15S221GV4E |
|---|---|
| Termination Style | Wraparound |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Capacitance Value | 220 pF |
| Package/Case | 0805 |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 2 |
| Supplier Package | 0805 |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Voltage(DC) | 250 V |
| Seated Plane Height | 1.02 mm |
| Case Size | 0805 |
| Tolerance | 2 % |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Package Dimensions | 2.03 x 1.27 x 1.02 mm |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Product Depth | 1.27 mm |
| Product Height | 1.02 mm |
| Product Length | 2.03 mm |
| Replacement Part Number | PART-251R15S221GV4E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic 0.047uF 25V X7R 5% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06033C473JAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.001uF 50V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for SR215C102KAR.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 06033C103KAT2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 220pF 200V C0G 5% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C221J2GACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.47uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for SR301C474KARTR1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.0082uF 25V X7R 10% SMD 0402 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04023C822KAT2A.pdf |
|
AVX | Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 10Vdc X5R Dielectric 0.22\u00b5F \u00b110% \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 0201ZD224KAT2A.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 10uF 10V X5R 10% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for GRM32ER61A106KA01L.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 680pF 2500V C0G 10% SMD 2220 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C2220C681KZGACTU.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 2.2uF 16V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for CL31B225KOHNNWE.pdf |