500R07S1R0AV4T Johanson Technology
500R07S1R0AV4T Images
Please contact us for more photos of 500R07S1R0AV4T
Part Number 500R07S1R0AV4T
Manufacturer Johanson Technology
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 1pF 50V C0G 0.05pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level 500R07S1R0AV4T
Datasheet download 500R07S1R0AV4T.pdf
Request Quotation for 500R07S1R0AV4T
500R07S1R0AV4T Specifications
Part Number 500R07S1R0AV4T
Capacitance Value 1 pF
MSL Level 1
Voltage(DC) 50 V
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Case Size 0402
Tolerance 0.05 pF
Dielectric C0G
Package/Case 0402
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 260|270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1.02 x 0.51 x 0.51 mm
Mounting Surface Mount
Product Depth 0.51 mm
Product Height 0.51 mm
Product Length 1.02 mm