| Part Number | 500R07S3R6CV4T |
|---|---|
| Manufacturer | Johanson Technology |
| Quantity in stock | 394570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 3.6pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Punched Paper T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 500R07S3R6CV4T |
| Datasheet download |
| Part Number | 500R07S3R6CV4T |
|---|---|
| Capacitance Value | 3.6 pF |
| Package/Case | 0402 |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | 0402 |
| Pin Count | 2 |
| Termination Style | Wraparound |
| Construction | Flat |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Package Dimensions | 1.02 x 0.51 x 0.51 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Size | 0402 |
| Lead Finish | Tin Over Nickel |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Tolerance | 0.25 pF |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 0.51 mm |
| Product Height | 0.51 mm |
| Product Length | 1.02 mm |
| Replacement Part Number | PART-500R07S3R6CV4T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 22uF 25V X6S 10% SMD 1206 105\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for CL31X226KAHN3NE.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 220pF 50V C0G 2% SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12065A221GAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.22uF 10V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM105X7R224K10AT.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.022uF 2000V X7R 10% SMD 1825 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 1825GC223KAT1A.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.01uF 10V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for CL03A103KP3NNNC.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 120pF 200V C0G 1% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for C0603C121F2GAC7867.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0039uF 2000V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1210C392KGRAC7800.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 50V Y5V -20% to 80% SMD 0402 85\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 04025G103ZAT2A.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 33pF 50VDC C0G 1% SMD 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CL10C330FB8NNNC.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Cap Ceramic 0.0027uF 50V C0G 5% SMD 0805 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for CL21C272JBFNNWG.pdf |