C0603C100J5GACTU KEMET
C0603C100J5GACTU Images
Please contact us for more photos of C0603C100J5GACTU
Part Number C0603C100J5GACTU
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 10pF 50V C0G 5% SMD 0603 Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C100J5GACTU
Datasheet download C0603C100J5GACTU.pdf
Request Quotation for C0603C100J5GACTU
C0603C100J5GACTU Specifications
Part Number C0603C100J5GACTU
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Capacitance Value 10 pF
Mounting Surface Mount
Lead Finish Matte Tin
Case Size 0603
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0603
Type Flat
Dielectric
Failure Rate
Military Standard
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm