C0603C222K5RAC7867 KEMET
C0603C222K5RAC7867 Images
Please contact us for more photos of C0603C222K5RAC7867
Part Number C0603C222K5RAC7867
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0603C222K5RAC7867
Datasheet download C0603C222K5RAC7867.pdf
Request Quotation for C0603C222K5RAC7867
C0603C222K5RAC7867 Specifications
Part Number C0603C222K5RAC7867
MSL Level 1
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Military Standard
Package/Case 0603
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 0.0022 uF
Failure Rate
Voltage(DC) 50 V
Tolerance 10 %
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm