C0805C151F5GAC7800 KEMET
C0805C151F5GAC7800 Images
Please contact us for more photos of C0805C151F5GAC7800
Part Number C0805C151F5GAC7800
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 150pF 50V C0G 1% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level C0805C151F5GAC7800
Datasheet download C0805C151F5GAC7800.pdf
Request Quotation for C0805C151F5GAC7800
C0805C151F5GAC7800 Specifications
Part Number C0805C151F5GAC7800
Lead Finish Matte Tin
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.78 mm