C322C102KDG5TA KEMET
C322C102KDG5TA Images
Please contact us for more photos of C322C102KDG5TA
Part Number C322C102KDG5TA
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.001uF 1000V C0G 10% Radial 5.08mm 125\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level C322C102KDG5TA
Datasheet download C322C102KDG5TA.pdf
Request Quotation for C322C102KDG5TA
C322C102KDG5TA Specifications
Part Number C322C102KDG5TA
Wire Form Outside Bend
Case Style Dipped
Package/Case 5.08(Max) X 5.08(Max) X 6.6(Max)
Lead Finish Matte Tin
Termination Style Radial
Capacitance Value 0.001 uF
Lead Diameter 0.51 mm
Lead Pitch For Radial 5.08 mm
Tolerance 10 %
Seated Plane Height 6.6 mm
Rad Hard No
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Dielectric C0G
Product Dimensions 5.08 x 5.08 x 6.6 mm
Max Processing Temp 260
Voltage(DC) 1 kV