| Part Number | C322C104M1U5TA |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 422420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 0.1uF 100V Z5U 20% Radial 5.08mm 85\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C322C104M1U5TA |
| Datasheet download |
| Part Number | C322C104M1U5TA |
|---|---|
| Operating Temperature | 10 to 85 °C |
| Lead Diameter | 0.51 mm |
| Wire Form | Outside Bend |
| Case Style | Dipped |
| Product Dimensions | 5.08 x 3.18 x 6.6 mm |
| Termination Style | Radial |
| Voltage(DC) | 100 V |
| Seated Plane Height | 6.6 mm |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Package/Case | 5.08(Max) X 3.18(Max) X 6.6(Max) |
| Capacitance Value | 0.1 uF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Dielectric | Z5U |
| Mounting | Through Hole |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 3.18(Max) mm |
| Product Height | 6.6(Max) mm |
| Product Length | 5.08(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-C322C104M1U5TA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | CAP .001UF 50VDC X7R 10% SMD 0402 Download PDF datasheet for C0402C102K5RAC3121.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0022uF 25V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0603Y222K3RACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 270pF 25V C0G 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08053A271KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 680pF 50V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055C681KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 22pF 50V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for 06035C220KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 2.2pF 500V C0G 0.25pF SMD 1206 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 12067A2R2CAT2A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.001uF 1000V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for VJ1210Y102KXGAT5Z.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.1uF 16V X5R 10% SMD 0402 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM05X5R104K16AH.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 18pF 200V C0G 5% Radial 2.54mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C315C180J2G5TA.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 120pF 50V C0G 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R Download PDF datasheet for 08055A121KAT2A.pdf |