| Part Number | C330C105M5U5TATR |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 717500 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 1uF 50V Z5U 20% Radial 5.08mm 85\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Multilayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C330C105M5U5TATR |
| Datasheet download |
| Part Number | C330C105M5U5TATR |
|---|---|
| Operating Temperature | 10 to 85 °C |
| Dielectric | Z5U |
| Voltage(DC) | 50 V |
| Lead Diameter | 0.51 mm |
| Package/Case | 7.62(Max) X 3.81(Max) X 9.14(Max) |
| Lead Pitch For Radial | 5.08 mm |
| Mounting | Through Hole |
| Termination Style | Radial |
| Seated Plane Height | 9.14 mm |
| Case Style | Dipped |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 7.62 x 3.81 x 9.14 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Tolerance | 20 % |
| Wire Form | Outside Bend |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Product Depth | 3.81(Max) mm |
| Product Height | 9.14(Max) mm |
| Product Length | 7.62(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-C330C105M5U5TATR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 10pF 50V C0G 1% SMD 0805 200\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C0805H100F5GAC.pdf |
|
AVX | SR215C222KARAP4-90HF MLC RADIAL LEAD CAP Download PDF datasheet for SR215C222KARAP4-90HF.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Cap Ceramic 100pF 50V C0G 10% SMD 0402 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for UMK105CG101KV-F.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for GRM31CR72A225KA73L.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.0047uF 100V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Punched Paper T R Download PDF datasheet for C0603C472K1RACAUTO.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% SMD 1206 125\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for C1206C104K1RACAUTO.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 0.01uF 50V Z5U 20% Axial 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for SA105E103MAR.pdf |
|
AVX | Capacitor, SMD, MultiLayer Ceramic (MLCC), 0201 Case, 25Vdc, X7R, 220pF, \u00b110%, \u00f87\"T R Download PDF datasheet for 02013C221KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 22uF 16V X7R 10% SMD 1210 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 1210YC226KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic 12pF 25V C0G 5% SMD 0201 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for CM03CG120J25AH.pdf |