| Part Number | C4ATGBW4680A3GJ |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Quantity in stock | 334530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 6.8uF 450V PP 5% (32 X 22 X 37mm) Radial 27.5mm 85\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | C4ATGBW4680A3GJ |
| Datasheet download |
| Part Number | C4ATGBW4680A3GJ |
|---|---|
| Termination Style | Radial |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Seated Plane Height | 37 mm |
| Rad Hard | No |
| Lead Pitch For Radial | 27.5 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Package/Case | 32 X 22 X 37 |
| Voltage(DC) | 450 V |
| Dielectric | PP |
| Mounting | Through Hole |
| Capacitance Value | 6.8 uF |
| Product Dimensions | 32 x 22 x 37 mm |
| Product Depth | 22 mm |
| Product Height | 37 mm |
| Product Length | 32 mm |
| Replacement Part Number | PART-C4ATGBW4680A3GJ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Cap Film 0.047uF 305VAC PP 10% 13 X 5 X 11mm RDL 10mm Bulk Download PDF datasheet for B32921C3473K.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.33uF 450VDC PP 10% (12.6 X 5.6 X 15.4mm) Radial 10mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWFD2W334KQ.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.022uF 630V PET 10% (12 X 5.3 X 10.5mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE6223KF.pdf |
|
Vishay | Cap Film 680pF 630V PET 5% (7.2 X 3.5 X 8mm) Radial 5.08mm 105\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for BFC2 370 GI681.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.22uF 305VAC PP 10% 26.5 X 6 X 15mm RDL 22.5mm T R Download PDF datasheet for B32923C3224K189.pdf |
|
KEMET | Cap Film 2.2uF 400V PET 5% (32 X 11 X 20mm) Radial 27.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R60MR42205040J.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.47uF 250VAC PET 10% (25.5 X 8.5 X 17.5mm) Radial 22.5mm 85\u00b0C Download PDF datasheet for ECQU2A474KL.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.15uF 560V PP 20% (18 X 6 X 12mm) Radial 15mm 110\u00b0C Loose in Box Download PDF datasheet for R46KI315045M2M.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.039uF 16V PPS 5% (3.2 X 1.6 X 1.5mm) SMD 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECHU1C393JX5.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.082uF 1250V PP 5% (28 X 14 X 22.5mm) Radial 25mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWH12823JV.pdf |