CBR02C150F3GAC KEMET
CBR02C150F3GAC Images
Please contact us for more photos of CBR02C150F3GAC
Part Number CBR02C150F3GAC
Manufacturer KEMET
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 15pF 25V C0G 1% SMD 0201 125\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level CBR02C150F3GAC
Datasheet download CBR02C150F3GAC.pdf
Request Quotation for CBR02C150F3GAC
CBR02C150F3GAC Specifications
Part Number CBR02C150F3GAC
Pin Count 2
Failure Rate
Capacitance Value 15 pF
Military Standard
Tolerance 1 %
Package Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3 mm
Construction Flat
Case Style Ceramic Chip
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Case Size 0201
Supplier Package 0201
Termination Style Wraparound
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Maximum Processing Temperature 260 °C
Dielectric C0G
Package/Case 0201
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm