| Part Number | 74AUP1T57GW,125 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Quantity in stock | 680060 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Voltage Level Translator 6-Pin TSSOP T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 74AUP1T57GW,125 |
| Datasheet download |
| Part Number | 74AUP1T57GW,125 |
|---|---|
| Supplier Package | TSSOP |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Low Level Output Current | 4 mA |
| Maximum Quiescent Current | 0.0012 mA |
| Lead Finish | Tin |
| Pin Count | 6 |
| Logic Family | AUP |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | [email protected] to 2.7V|7@3V to 3.6V ns |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.35 x 1 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Maximum High Level Output Current | -4 mA |
| Logic Function | Voltage Level Translator |
| Package | 6TSSOP |
| Replacement Part Number | PART-74AUP1T57GW,125 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fairchild Semiconductor | AND Gate 3-Element 3-IN CMOS 14-Pin TSSOP Rail Download PDF datasheet for 74LCX11MTC.pdf |
|
Texas Instruments | Bus XCVR Single 1-CH 3-ST 6-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for SN74LVC1T45DBVR.pdf |
|
Texas Instruments | Buffer Driver 6-CH Non-Inverting Open Collector Bipolar 20-Pin LCCC Tube Download PDF datasheet for SNJ5407FK.pdf |
|
NXP | Voltage Level Translator 10-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for NVT2003DP,118.pdf |
|
Texas Instruments | Buffer Driver 6-CH Inverting Open Collector Bipolar 14-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for SN74LS06DBR.pdf |
|
Broadcom | Optical Encoder 5-Pin Download PDF datasheet for HEDS-5540#I14.pdf |
|
Texas Instruments | Buffer Line Driver 4-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 14-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for SN74LVC125AD.pdf |
|
ON Semiconductor | NAND Gate 4-Element 2-IN CMOS 14-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for MC74VHC132DTR2G.pdf |
|
Nexperia | OR Gate 4-Element 2-IN CMOS 14-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74AHCT32PW,118.pdf |
|
Toshiba | Shift Register Single 8-Bit Serial to Parallel 14-Pin TSSOP Download PDF datasheet for 74VHC164FT(BE).pdf |