| Part Number | NLSV1T34AMUTCG |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 860600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Voltage Level Translator 6-Pin UDFN T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NLSV1T34AMUTCG |
| Datasheet download |
| Part Number | NLSV1T34AMUTCG |
|---|---|
| Logic Function | Voltage Level Translator |
| Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3 V |
| Product Dimensions | 1.2 x 1 x 0.5 mm |
| Maximum Quiescent Current | 0.002 mA |
| Rad Hard | No |
| Output Type | 3-State |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Gold |
| Supplier Package | UDFN |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Low Level Output Current | 24 mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | [email protected] ns |
| Maximum High Level Output Current | -24 mA |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 6 |
| Package | 6UDFN |
| Replacement Part Number | PART-NLSV1T34AMUTCG |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ON Semiconductor | Inverter 1-Element CMOS 6-Pin UDFN T R Download PDF datasheet for NLU1GU04MUTCG.pdf |
|
NXP | NCK2913AHN T2C HVQFN48 REEL 13 - |
|
Integrated Device Technology | Low EMI Clock Generator Download PDF datasheet for MK5814CMLFT.pdf |
|
Texas Instruments | Buffer Converter 6-CH Non-Inverting CMOS 16-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for CD74HC4050M.pdf |
|
Nexperia | Bus XCVR Dual 20-CH 3-ST 56-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74AVC20T245DGG,118.pdf |
|
Nexperia | Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 3-ST 1-Element 20-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74HC374D,653.pdf |
|
Toshiba | ADVANCED HIGH SPEED CMOS OCTAL BUS BUFFE Download PDF datasheet for 74VHC541FT(BJ).pdf |
|
Nexperia | Shift Register Single 8-Bit Serial to Serial Parallel 16-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74AHCT595D,118.pdf |
|
ON Semiconductor | Quad Receiver 20-Pin SOIC W Rail Download PDF datasheet for MC100EL17DWG.pdf |
|
Texas Instruments | OR Gate 2-Element 4-IN CMOS 14-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for CD4072BM96.pdf |