| Part Number | NTS0104GU12,115 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP |
| Quantity in stock | 775220 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Voltage Level Translator 12-Pin XQFN T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NTS0104GU12,115 |
| Datasheet download |
| Part Number | NTS0104GU12,115 |
|---|---|
| Product Dimensions | 2 x 1.7 x 0.45 mm |
| Pin Count | 12 |
| Operating Supply Voltage | 1.8/2.5|1.8/3.3|1.8/5|2.5|2.5/3.3|2.5/5|3.3|3.3/5 V |
| Supplier Package | XQFN |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | [email protected]@5V ns |
| Output Type | 3-State|Open Drain |
| Maximum High Level Output Current | -0.02 mA |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Low Level Output Current | 1 mA |
| Logic Function | Voltage Level Translator |
| Maximum Quiescent Current | 0.045 mA |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Gold |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package | 12XQFN |
| Replacement Part Number | PART-NTS0104GU12,115 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST BiCMOS 20-Pin SO T R Download PDF datasheet for ALC74ABT244D,623.pdf |
|
Integrated Device Technology | 8V89313NLG - |
|
Integrated Device Technology | Octal Bi-Directional Transceiver Download PDF datasheet for 54FCT245TDB.pdf |
|
Nexperia | Buffer Line Driver 4-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 14-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74HCT125D,653.pdf |
|
Nexperia | Decoder Demultiplexer Single 3-to-8 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74HC138PW,118.pdf |
|
ON Semiconductor | Shift Register Single 8-Bit Serial Parallel to Parallel 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for MC14021BDR2G.pdf |
|
Nexperia | Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 1-Element 20-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74HC377D,653.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 3-ST 1-Element 20-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74VHCT574AMTCX.pdf |
|
Nexperia | NOR Gate 3-Element 3-IN CMOS 14-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74HC27D,653.pdf |
|
Texas Instruments | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 20-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for SN74LV244ARGYR.pdf |