| Part Number | CBM-120-UV-C31-K385-21 |
|---|---|
| Manufacturer | Luminus Devices |
| Quantity in stock | 483160 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LED, Mosaic Array PCB, Ultraviolet 385nm, C31 Pkg (28x26.75mm), Tray |
| Category | Lighting |
| Family | HB LEDs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CBM-120-UV-C31-K385-21 |
| Datasheet download |
| Part Number | CBM-120-UV-C31-K385-21 |
|---|---|
| Family | CBM-120 |
| Lens Dimensions | 4.5 x 3.3 mm |
| Mounting | Screw |
| Lens Shape Type | Rectangular |
| Rad Hard | No |
| Packaging | Tray |
| Operating Temperature | -40 to 100 °C |
| Peak Wavelength | 387 nm |
| Type | LED Board |
| Number of LEDs | 1 |
| Color | Ultraviolet |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Luminous Flux | 12.1 W |
| Maximum Forward Current | 30000 mA |
| Dominant Wavelength | 410 nm |
| Category | LED Board |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Lead Free | Yes |
| Maximum Forward Voltage per Color | 4 V |
| Package | MCPCB |
| Replacement Part Number | PART-CBM-120-UV-C31-K385-21 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |