| Part Number | MP-3020-2100-50-80 |
|---|---|
| Manufacturer | Luminus Devices |
| Quantity in stock | 835860 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LED Uni-Color White 88lm 5000K Chip LED 2-Pin SMD T R |
| Category | Lighting |
| Family | LEDs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MP-3020-2100-50-80 |
| Datasheet download |
| Part Number | MP-3020-2100-50-80 |
|---|---|
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Screening Level | Industrial |
| Operating Temperature | -40 to 80 °C |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Viewing Angle | 110 ° |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lens Dimensions | 2.6 x 1.6 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3 x 2 x 0.52 |
| Supplier Package | SMD |
| Package | 2SMD |
| Replacement Part Number | PART-MP-3020-2100-50-80 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Broadcom | LED Tri-Color Blue Green Red 464nm 521nm 629nm 6-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for ASMT-YTB2-0BB02.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | LED Uni-Color Green 0.38lm 527nm Chip LED 2-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for LT T673-Q1R1-35.pdf |
|
Lumileds | LED Uni-Color White 6102lm 5700K Chip LED 2-Pin SMD Tube Download PDF datasheet for L2C2-57701211E1900.pdf |
|
LY A67F-ABBB-45-1-30-R33-Z-XIN OSRAM Opto Semiconductors |
OOSLY A67F-ABBB-45-1-30-R33-Z-XIN Q65112 - |
|
Dialight | LED Bi-Color Green Yellow 563nm 585nm 4-Pin T-1 Bulk Download PDF datasheet for 553-0123F.pdf |
|
ROHM | LED Uni-Color Blue Green Chip LED 2-Pin 0402 T R Download PDF datasheet for SMLP13EC8TT86.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | LED IrLED 35mW 860nm Standard LED 2-Pin T-1 3 4 Download PDF datasheet for Q65111A6128.pdf |
|
Vishay | LED Uni-Color Red 635nm 2-Pin T-1 3 4 T R Download PDF datasheet for TLHR6405.pdf |
|
Liteon Opto | LED SMD Diffused Lens InGaN Green 520nm 3.5x3.2x1.9mm \u00f87\"T R 2k Download PDF datasheet for LTST-E681UGWT.pdf |
|
ROHM | LED Uni-Color Red 2-Pin Chip LED T R Download PDF datasheet for SML-M13UTT86.pdf |