| Part Number | SST-90-W65S-F11-N3102 |
|---|---|
| Manufacturer | Luminus Devices |
| Quantity in stock | 620700 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | LED, Array, SMD, White 6500K Std, 950 Lumens (Min), 10x11mm Pkg, Tray |
| Category | Lighting |
| Family | HB LEDs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SST-90-W65S-F11-N3102 |
| Datasheet download |
| Part Number | SST-90-W65S-F11-N3102 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Maximum Forward Voltage per Color | 3.9 V |
| Mounting Orientation | Top Mount |
| Number of LEDs | 1 |
| Lead Free | Yes |
| Mounting | Surface Mount |
| Lens Shape Type | Square |
| Family | SST-90-W |
| Lens Dimensions | 3 x 3 mm |
| Maximum Forward Current | 18000 mA |
| Type | Chip LED |
| Color Temperature | 6500 K |
| Luminous Flux | 1000 lm |
| Category | Chip LED |
| Viewing Angle | 110 ° |
| Packaging | Tray |
| Color | White |
| Package | 3SMD |
| Replacement Part Number | PART-SST-90-W65S-F11-N3102 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
OSRAM Opto Semiconductors | LED Uni-Color Yellow 4.8lm 597nm Chip LED 4-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for LY E6SF-ABBB-46-1-50-R18-Z.pdf |
|
ROHM | LED Uni-Color Blue Green 2-Pin Chip LED T R Download PDF datasheet for SMLE12EC6TT86.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | LED Uni-Color Red 71lm 924nm Chip LED 3-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for LR CP7P-JSJU-1.pdf |
|
Luminus Devices | LED Uni-Color White 2190lm 2700K Chip LED 2-Pin SMD Tray Download PDF datasheet for CXM-18-27-95-36-AA00-F2-3.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | Q65110A4794_MINI TOPLED_RO - |
|
Broadcom | LED Uni-Color Amber 592nm 4-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for HSMA-A431-X90M1.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | LED Uni-Color White 39lm 6000K Chip LED 2-Pin SMD T R - |
|
OSRAM Opto Semiconductors | LED Uni-Color White 280lm x=0.5 y=0.43 Chip LED 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q65111A5966.pdf |
|
Broadcom | LED Uni-Color Red 634nm 4-Pin SMT T R Download PDF datasheet for ALMD-EG3D-VX002.pdf |
|
OSRAM Opto Semiconductors | LED Uni-Color White 51.5lm 3500K Chip LED 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q65111A6505.pdf |