| Part Number | DS2502R+T&R |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Quantity in stock | 108530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | EPROM OTP 1K-Bit 1K x 1 3-Pin SOT-23 T R |
| Category | Memory IC |
| Family | Memory Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DS2502R+T&R |
| Datasheet download |
| Part Number | DS2502R+T&R |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 3.3|5 V |
| Organization | 1Kx1 |
| Programming Voltage | 11.5 to 12 V |
| Product Dimensions | 2.92 x 1.3 x 0.94 mm |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Pin Count | 3 |
| MSL Level | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package | 3SOT-23 |
| Replacement Part Number | PART-DS2502R+T&R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Maxim Integrated | EPROM OTP 1K-Bit 1K x 1 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for DS2502S+T&R.pdf |
|
Maxim Integrated | 1Kb Add-Only Memory 6-Pin TSOC Download PDF datasheet for DS2502P-E48+.pdf |
|
Integrated Device Technology | DDR4 Data Buffer 53-Pin FCCSP T R Download PDF datasheet for 4DB0226KA3AVG8 M.pdf |
|
Microchip | USB Firmware Memory Chip 8-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for USBF129-I SNVAO.pdf |
|
TE Connectivity | MICRO SD SOCKET PUSH PULL,1.45 HEIGHT - |
|
Maxim Integrated | Variable Resistors With User EEPROM 8-Pin uMAX Download PDF datasheet for DS3902U-515+.pdf |
|
SanDisk | SDCSDIF150-2Y40128M INFINIFLASH IF150, 1 - |
|
Winbond | 256M BIT SECURITY FLASH Download PDF datasheet for W74M25JVZEIQ.pdf |
|
Integrated Device Technology | IC, REG IDT RCD2_B0 D4-2966 253DPBGA NG Download PDF datasheet for 4DB0226KB0AVG8.pdf |
|
Integrated Device Technology | FIFO SYNC DUAL DEPTH WIDTH UNI-DIR 4KX18 64TQFP Download PDF datasheet for 72245LB15PFG.pdf |