| Part Number | MAX2681EUT+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Quantity in stock | 825770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Up Down Conv Mixer 2.5GHz 6-Pin SOT-23 T R |
| Category | RF & Microwave |
| Family | Up-Down Converter and Mixer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MAX2681EUT+T |
| Datasheet download |
| Part Number | MAX2681EUT+T |
|---|---|
| Maximum Input Frequency | 2500 MHz |
| Maximum Output Frequency | 500 MHz |
| Pin Count | 6 |
| Product Dimensions | 2.9 x 1.63 x 1.1 mm |
| Max Processing Temp | 260|300 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Matte Tin |
| MSL Level | 1 |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 6SOT-23 |
| Replacement Part Number | PART-MAX2681EUT+T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | Up Down Conv 5V 2700MHz 36-Pin HVQFN T R Download PDF datasheet for BGX7221HN 1,518.pdf |
|
ROHM | SMT STEP DOWN CONVERTER Download PDF datasheet for BD90521MUV-CE2.pdf |
|
IMMENSE ADVANCE TECHNOLOGY | 800mA Synchronous Step-Down Converter - |
|
NXP | Up Down Conv Mixer 5V 12.75GHz 16-Pin DHVQFN EP Download PDF datasheet for TFF1015HN N1,115.pdf |
|
Texas Instruments | Up Down Conv Mixer 3.3V 2700MHz 32-Pin WQFN T R Download PDF datasheet for TRF37B32IRTVT.pdf |
|
NXP | Up Down Conv Mixer 16-Pin SO T R Download PDF datasheet for SA604AD 01,118.pdf |
|
MPS | - Download PDF datasheet for MPM3840GQV-Z.pdf |
|
QORVO | Up Down Conv Mixer 6-Pin MW Download PDF datasheet for CMY210.pdf |
|
Maxim Integrated | Integrated, Step-Down Switching Regulator with PMBus Download PDF datasheet for MAX20730EPL+T.pdf |
|
MPS | 2A, 18V STEP-DOWN CONVERTER SOIC8E Download PDF datasheet for MP1482DN-LF-Z.pdf |