| Part Number | MAX4841EXT+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Quantity in stock | 809310 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Overvoltage Protection Controller 6-Pin SC-70 T R |
| Category | Communication |
| Family | Communication Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MAX4841EXT+T |
| Datasheet download |
| Part Number | MAX4841EXT+T |
|---|---|
| Typical Supply Current | 0.14 mA |
| Supplier Package | SC-70 |
| Rad Hard | No |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Type | Overvoltage Protection Controller |
| Max Processing Temp | 260|300 |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 2.2 x 1.35 x 1 mm |
| Lead Finish | Preplated Gold |
| Category | Overvoltage Protection Controller |
| Pin Count | 6 |
| MSL Level | 1 |
| Package | 6SC-70 |
| Replacement Part Number | PART-MAX4841EXT+T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Mellanox Technologies | 2-Port Ethernet Adapter Card 100Gbe Download PDF datasheet for MT27708A0-FDCF-CE.pdf |
|
Texas Instruments | Flat Panel Display Link Serializers Deserializers 56-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN65LVDS93ADGGR.pdf |
|
Maxim Integrated | Clock Recovery 64-Pin LQFP Download PDF datasheet for DS26502L+.pdf |
|
NXP | High-Speed CAN Core System Basis Chip 32-Pin HTSSOP T R Download PDF datasheet for UJA1076ATW 3V3 WDJ.pdf |
|
Silicon Labs | Direct Access Arrangement (DAA) 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for SI3056-D-FSR.pdf |
|
NXP | FlexRay Communication Controller 64-Pin LQFP Brick Download PDF datasheet for SFR4310E1MAE40.pdf |
|
NXP | PHAPCF7939MA LABC08SP COMMUNICATION MISC - |
|
Integrated Device Technology | Digital Switch 44-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for 72V8980JG8.pdf |
|
Finisar | Wavelength Selective Switch 12.5GHz to 4800GHz Download PDF datasheet for 10WSAA20FLL.pdf |
|
Microchip | Ultra Fast Multi Format and SD MMC and MS Flash Media Controller 36-Pin QFN T R Download PDF datasheet for USB2244I-AEZG-06-TR.pdf |