25LC128-I SN Microchip
25LC128-I SN Images
Please contact us for more photos of 25LC128-I SN
Part Number 25LC128-I SN
Manufacturer Microchip
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description EEPROM Serial-SPI 128K-bit 16K x 8 3.3V 5V 8-Pin SOIC N Tube
ROHS Compliant Yes
MSL Level 25LC128-I SN
Datasheet download 25LC128-I SN.pdf
Request Quotation for 25LC128-I SN
25LC128-I SN Specifications
Part Number 25LC128-I SN
Maximum Operating Frequency 10 MHz
Operating Temperature -40 to 85 °C
Interface Type Serial (SPI)
Typical Operating Supply Voltage 3.3|5 V
Minimum Operating Supply Voltage 2.5 V
Maximum Random Access Time 50 ns
Product Dimensions 4.9 x 3.9 x 1.25 mm
Supplier Package SOIC N
Lead Finish Matte Tin
MSL Level 1
Maximum Operating Current 5 mA
Organization 16Kx8
Maximum Operating Supply Voltage 5.5 V