| Part Number | INMP621ACEZ-R7 |
|---|---|
| Manufacturer | InvenSense |
| Quantity in stock | 886520 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | IVSINMP621ACEZ-R7 |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Audio Sensors and Transducers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | INMP621ACEZ-R7 |
| Datasheet download |
| Part Number | INMP621ACEZ-R7 |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Termination Method | Solder |
| Minimum S/N Ratio | 65 dB |
| Maximum Current Consumption | 1.6 mA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Typical Operating Supply Voltage | 1.8|2.5|3.3 V |
| Technology | MEMS |
| Rad Hard | No |
| Frequency Range | 45 to 20000 Hz |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.62 V |
| Family | INMP621ACEZ-R7 |
| Lead Free | Yes |
| Sensitivity | -46 dB |
| Packaging | Tape and Reel |
| Directivity | Omni-Directional |
| Product Depth | 3 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-INMP621ACEZ-R7 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | High-performance MEMS audio sensor: fully differential analog bottom-port microphone Download PDF datasheet for MP23AB01DMTR.pdf |
|
Molex | BUZZER FOR HAIER 595 550 - |
|
PUI Audio | Audio Indicator Indicator Piezo 12Vdc 5mA Wire Lead 3Vdc 4000Hz to 5000Hz Flange Mount Download PDF datasheet for AI-3245-TF-LW95-R.pdf |
|
Kingstate | Audio Indicator Transducer Piezo 10Vp-p 10mA Pin Through Hole Download PDF datasheet for KPEG164.pdf |
|
Cirrus Logic | Mic Omni-Directional -26dB 3.7V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for WM7211IMSE RV.pdf |
|
InvenSense | Bottom Port PDM Low-Power Multi-Mode Microphone with High AOP Mode Download PDF datasheet for ICS-41350.pdf |
|
Kingstate | BUZZER, MAGNETIC, 3V,35MA, - |
|
InvenSense | RF-Hardened, Low-Noise Microphone with Top Port and Analog Output Download PDF datasheet for ICS-40181.pdf |
|
STMicroelectronics | Mic Omni-Directional -26\u00b13dB 3.6V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for MP45DT02TR-M.pdf |
|
Cirrus Logic | Mic Omni-Directional 150Ohm -38dBV 3.7V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for WM7132PIMSE RV.pdf |