| Part Number | WM7216IMSE RV |
|---|---|
| Manufacturer | Cirrus Logic |
| Quantity in stock | 745620 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Mic Noise Cancelling -26dB 3.6V Solder Pad |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Audio Sensors and Transducers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | WM7216IMSE RV |
| Datasheet download |
| Part Number | WM7216IMSE RV |
|---|---|
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.62 V |
| Termination Method | Solder Pad |
| Rad Hard | No |
| Technology | MEMS |
| Directivity | Noise Cancelling |
| Sensitivity | -26 dB |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Current Consumption | 0.98 mA |
| Supplier Package | LGA |
| Product Dimensions | 4 x 3 x 1 |
| Minimum S/N Ratio | 63 dB |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Product Depth | 3 mm |
| Product Height | 1 mm |
| Product Length | 4 mm |
| Replacement Part Number | PART-WM7216IMSE RV |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
PUI Audio | Audio Indicator Transducer Electromagnetic 5Vp-p 40mA Pin 3Vp-p 1900Hz to 2900Hz Through Hole Download PDF datasheet for AT-1224-TWT-5V-2-R.pdf |
|
Cirrus Logic | Mic Omni-Directional 150Ohm -38dBV 3.7V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for WM7121PIMSE RV.pdf |
|
Kingstate | Mic Omni-Directional 2.2Ohm -44dB 10V Round Pin Download PDF datasheet for KECG3644PFJ-A.pdf |
|
STMicroelectronics | MEMS audio sensor high-performance analog bottom-port microphone Download PDF datasheet for MP23AB02BTR.pdf |
|
InvenSense | Bottom Port PDM Low-Power Multi-Mode Microphone with High AOP Mode Download PDF datasheet for ICS-41350.pdf |
|
PUI Audio | Audio Indicator Transducer Electromagnetic 1.5Vp-p 30mA Solder Pad 1Vp-p 1900Hz to 2900Hz SMD Download PDF datasheet for SMT-1324-TW-1V-R-T R.pdf |
|
PUI Audio | Audio Indicator Transducer Electromagnetic 3.6Vpk 100mA Solder Pad 2.5Vpk 2231Hz to 3231Hz Surface Mount Download PDF datasheet for SMT-1127-S-R.pdf |
|
STMicroelectronics | Mic Omni-Directional -26\u00b13dB 3.6V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for MP34DT01TR-M.pdf |
|
STMicroelectronics | Mic Omni-Directional -26dB 3.6V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for MP34DB02TR.pdf |
|
Cirrus Logic | Mic Omni-Directional -26dB 3.7V Rectangular Solder Pad Download PDF datasheet for WM7211IMSE RV.pdf |