| Part Number | 0010181090 |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Quantity in stock | 640410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn Shrouded Header HDR 9 POS 5.03mm Solder ST Thru-Hole Bag |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Headers and PCB Receptacles |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 0010181090 |
| Datasheet download |
| Part Number | 0010181090 |
|---|---|
| Pitch | 5.03 mm |
| Gender | HDR |
| Housing Material | Polyester |
| Termination Method | Solder |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Plating | Tin |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -40 to 105 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Housing Color | Black |
| Replacement Part Number | PART-0010181090 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Molex | MMCX JACK R A PCB RECEPTACLE T&R - |
|
TE Connectivity | Conn Shrouded Header HDR 12 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 5-104935-4.pdf |
|
Molex | Conn Shrouded Header HDR 26 POS 2mm Solder RA Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for 559592630.pdf |
|
Molex | Conn Wire to Board RCP 3 POS 1.25mm Solder RA SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 502386-0370.pdf |
|
Molex | Conn Ejector Header HDR 30 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for 906631301.pdf |
|
TE Connectivity | Conn Shrouded Header HDR 16 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole Download PDF datasheet for 5-87589-4.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Unshrouded Header HDR 8 POS 1.27mm Solder ST Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 20021111-01008T4LF.pdf |
|
Molex | Conn Shrouded Header HDR 30 POS 1mm Solder ST SMD Embossed T R Download PDF datasheet for 501190-3017.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Unshrouded Header HDR 8 POS 2mm Solder ST SMD Bag Download PDF datasheet for 57202-G52-04LF.pdf |
|
Samtec | CONN DIP HEADER 14P 2R MS(P2.0,H6.1) - |