| Part Number | 0192160005 |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Quantity in stock | 343570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Splice Terminal 18-22AWG 20.1mm 13.8mm Tin Bag |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Terminals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 0192160005 |
| Datasheet download |
| Part Number | 0192160005 |
|---|---|
| Plating | Tin |
| Wire Size | 18 to 22 AWG |
| Product Dimensions | 20.1 x 13.8 mm |
| Body Material | Brass |
| Product Depth | 13.8 mm |
| Product Length | 20.1 mm |
| Replacement Part Number | PART-0192160005 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Molex | Ring Tongue Terminal 14-16AWG 20.32mm 6.86mm Electro-Tin Bag Download PDF datasheet for 190730067.pdf |
|
TE Connectivity | Splice Terminal Tin Strip Download PDF datasheet for 487940-4.pdf |
|
TE Connectivity | Ring Tongue Terminal 10-12AWG 27.51mm 9.53mm Tin Tape Download PDF datasheet for 2-35109-1.pdf |
|
TE Connectivity | Ring Tongue Terminal 14-18AWG 19.6mm 9.39mm Strip Download PDF datasheet for 640052-1.pdf |
|
TE Connectivity | Ring Tongue Terminal 16-22AWG 29.74mm 16.66mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 321522.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 22-26AWG RCP 18.66mm 6.98mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 7-520366-2.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 14-16AWG RCP 21.97mm 6.98mm Tin Strip Download PDF datasheet for 3-520370-2.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 14-18AWG RCP 13.71mm Tin Strip Download PDF datasheet for 63009-2.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 15-20AWG RCP 15mm 5.6mm Tin Strip Download PDF datasheet for 5-160433-6.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal RCP 19.9mm 7.4mm Download PDF datasheet for 969184-1.pdf |