| Part Number | 467652301 |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Quantity in stock | 621600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn Micro HDMI M 19 POS 0.4mm Solder RA SMD 19 Terminal 1 Port Embossed T R |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Audio and Video |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 467652301 |
| Datasheet download |
| Part Number | 467652301 |
|---|---|
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Rad Hard | No |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Lead Finish | Gold |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 6.5 x 7.5 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Surface Mount |
| Gender | M |
| Pitch | 0.4 mm |
| Body Orientation | Right Angle |
| Product Depth | 7.5 mm |
| Product Length | 6.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-467652301 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Molex | Conn USB RCP 5 POS 1.6mm Solder RA Thru-Hole 5 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0548190519.pdf |
|
Molex | Conn HDMI SKT 20 POS 0.66mm Solder ST SMD 20 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 46770-5200.pdf |
|
Molex | Conn USB RCP 5 POS 0.8mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Embossed T R Download PDF datasheet for 0678038020.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn Micro USB Type B RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port T R Download PDF datasheet for 10103592-0001LF.pdf |
|
Amphenol | Conn Micro USB RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for GMCB05821124EU.pdf |
|
Molex | Conn USB RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 105133-0001.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn HDMI RCP 19 POS 0.5mm Solder RA SMD 19 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 10029449-002TLF.pdf |
|
Molex | SSMCX JACK RA,GANG OF 8 NON MAG,50 OHM - |
|
Molex | Conn Micro USB Type B F 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 105296-1101.pdf |
|
Molex | HDMI REC.VERTICAL SMT TYPE W HEIGHT 8.5 Download PDF datasheet for 0476591000.pdf |