| Part Number | 47346-1015 |
|---|---|
| Manufacturer | Molex |
| Quantity in stock | 477120 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn USB RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Embossed T R |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Audio and Video |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 47346-1015 |
| Datasheet download |
| Part Number | 47346-1015 |
|---|---|
| Gender | RCP |
| Lead Finish | Gold Flash Over Nickel |
| Pitch | 0.65 mm |
| Type | USB |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer |
| Number of Contacts | 5 |
| Number of Ports | 1 |
| Number of Terminals | 5 |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Rad Hard | No |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Termination Method | Solder |
| Pin Count | 5 |
| Body Orientation | Right Angle |
| Contact Plating | Gold Over Palladium Nickel |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Dimensions | 7.8 x 5 x 2.51 mm |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Height | 2.51 mm |
| Product Length | 7.8 mm |
| Replacement Part Number | PART-47346-1015 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Molex | Conn USB RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 1051640001.pdf |
|
Molex | Conn USB RCP 4 POS 1.4mm Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0894858000.pdf |
|
SCHURTER | AUDIO SOCKET 2.5MM 3P PCB Download PDF datasheet for 4831.233.pdf |
|
Molex | Conn USB RCP 4 POS 1.4mm Solder RA Thru-Hole 4 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 0673298020.pdf |
|
Molex | Conn HDMI M 19 POS 0.5mm Solder ST SMD 19 Terminal 1 Port Embossed T R Download PDF datasheet for 47659-1001.pdf |
|
TE Connectivity | Conn Mini USB Type B RCP 5 POS 0.8mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Tray Download PDF datasheet for 1734035-1.pdf |
|
Molex | Conn Micro USB Type B RCP 5 POS 0.65mm Solder RA SMD 5 Terminal 1 Port Embossed T R Download PDF datasheet for 476100001.pdf |
|
Switchcraft | Conn XLR Connector F 3 POS Solder ST Panel Mount 3 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D3F.pdf |
|
SCHURTER | AUDIO SOCKET 3.5MM 3P PCB Download PDF datasheet for 4832.233.pdf |
|
TE Connectivity | COAX TNC BULKHEAD JACK - |