| Part Number | HEF4528BT,652 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Quantity in stock | 299550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Monostable Multivibrator Dual 16-Pin SO Bulk |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HEF4528BT,652 |
| Datasheet download |
| Part Number | HEF4528BT,652 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 16 |
| MSL Level | 1 |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Gold |
| Maximum High Level Output Current | -3.6 mA |
| Maximum Quiescent Current | 0.08 mA |
| Product Dimensions | 10 x 4 x 1.45 mm |
| Maximum Low Level Output Current | 3.6(Min) mA |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 305@5V|115@10V|80@15V ns |
| Supplier Package | SO |
| Package | 16SO |
| Replacement Part Number | PART-HEF4528BT,652 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ON Semiconductor | Inverter Schmitt Trigger 1-Element CMOS 5-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for M74VHC1GT14DFT2G.pdf |
|
Diodes Incorporated | Clock Fanout Buffer 10-OUT 20-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for PI49FCT3805AHEX.pdf |
|
Texas Instruments | Inverter 1-Element CMOS 4-Pin DSBGA T R Download PDF datasheet for SN74LVC1G04YZVR.pdf |
|
Toshiba | Flip Flop D-Type Positive-Edge 1-Element 8-Pin SSOP Embossed T R Download PDF datasheet for TC7W74FU,LF(T.pdf |
|
Nexperia | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 20-Pin DHVQFN EP T R Download PDF datasheet for 74VHC541BQ,115.pdf |
|
Nexperia | Counter Dual 4-Bit Binary UP 16-Pin SO T R Download PDF datasheet for HEF4520BT,653.pdf |
|
Maxim Integrated | Voltage Level Translator 16-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for MAX13030EETE+T.pdf |
|
Toshiba | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-State CMOS 20-Pin TSSOP Download PDF datasheet for 74VHCT541AFT(BE).pdf |
|
Texas Instruments | Buffer Line Driver 1-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 5-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for SN74AHCT1G126DBVR.pdf |
|
Texas Instruments | NAND Gate 2-Element 4-IN Bipolar 14-Pin CDIP Tube Download PDF datasheet for SN54F20J.pdf |