| Part Number | 2SK3074(TE12L.F) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Quantity in stock | 617530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 30V 1A 4-Pin(3+Tab) PW-Mini T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 2SK3074(TE12L.F) |
| Datasheet download |
| Part Number | 2SK3074(TE12L.F) |
|---|---|
| Pin Count | 4 |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Drain Source Voltage | 30 V |
| Operating Temperature | -45 to 150 °C |
| Product Dimensions | 4.6 x 2.5 x 1.6 mm |
| Maximum Continuous Drain Current | 1 A |
| Channel Type | N |
| Maximum Gate Source Voltage | 25 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Supplier Package | PW-Mini |
| Package | 4PW-Mini |
| Replacement Part Number | PART-2SK3074(TE12L.F) |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ROHM | Trans MOSFET N P-CH 30V 20V 1.5A 1A 6-Pin TUMT T R Download PDF datasheet for US6M2TR.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 8.3A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for SI4178DY-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 12V 4.3A 3-Pin Micro T R Download PDF datasheet for IRLML6401GTRPBF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 60V 0.3A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for 2N7002K.pdf |
|
Vishay | VIS5191-45524-10-00 HDMKP 900-950 IY - |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 150V 5.5A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for SI4472DY-T1-GE3.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 200V 7.8A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for FQD10N20CTM.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 20V 6A 6-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for BSL207SPH6327XTSA1.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N P-CH 30V 0.7A 0.4A 6-Pin SOT-363 T R Download PDF datasheet for SI1539CDL-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N P-CH 55V 4.7A 3.4A 8-Pin SOIC Download PDF datasheet for IRF7343PBF.pdf |