| Part Number | 2SK3565(STA4XM) |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba |
| Quantity in stock | 323720 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N 900V 5A 3-Pin TO-220SIS |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 2SK3565(STA4XM) |
| Datasheet download |
| Part Number | 2SK3565(STA4XM) |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Maximum Drain Source Voltage | 900 |
| Typical Turn-On Delay Time | 70 |
| Maximum Processing Temperature | 260 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±30 |
| Supplier Package | TO-220SIS |
| Typical Rise Time | 30 |
| Lead Finish | Tin|Silver|Copper |
| Channel Mode | Enhancement |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Channel Type | N |
| Maximum Continuous Drain Current | 5 |
| Typical Turn-Off Delay Time | 170 |
| Package Dimensions | 10 x 4.5 x 15 |
| Typical Fall Time | 60 |
| Pin Count | 3 |
| Mounting | Through Hole |
| RDS-on | 2.5@10V |
| Package | 3TO-220SIS |
| Replacement Part Number | PART-2SK3565(STA4XM) |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET P-CH 20V 0.9A 6-Pin SOT-363 T R Download PDF datasheet for DMP2200UDW-13.pdf |
|
Texas Instruments | Trans MOSFET N-CH 30V 28A 8-Pin SON EP T R Download PDF datasheet for CSD17301Q5A.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 60V 0.2A 6-Pin SMT T R Download PDF datasheet for SM6K2T110.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 200V 94A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Download PDF datasheet for IRFP90N20DPBF.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 600V 2.2A 3-Pin(3+Tab) IPAK Rail Download PDF datasheet for NDD02N60Z-1G.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 500V 14A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Download PDF datasheet for IRFP450PBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 60V 30A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for SPD30P06P G.pdf |
|
Infineon | SP001069942_DIGITAL PWM - |
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET P-CH 20V 0.9A 6-Pin SOT-363 T R Download PDF datasheet for DMP2200UDW-7.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET P-CH 20V 4.1A 6-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for PMN48XP,125.pdf |