| Part Number | BLC9G20XS-550AVTY |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Quantity in stock | 635360 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 65V 7-Pin SOT1258 |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLC9G20XS-550AVTY |
| Datasheet download |
| Part Number | BLC9G20XS-550AVTY |
|---|---|
| Pin Count | 7 |
| Package Dimensions | 36.42 x 16.71 x 4.52 mm |
| Rad Hard | No |
| Mounting | Flange Mount |
| Maximum Drain Source Voltage | 65 V |
| Channel Mode | Enhancement |
| RDS-on | [email protected] MOhm |
| Supplier Package | SOT-1258 |
| Operating Temperature | -65 to 225 °C |
| Maximum Gate Source Voltage | 13 V |
| Channel Type | N |
| Package | 7SOT-1258 |
| Replacement Part Number | PART-BLC9G20XS-550AVTY |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 200V 18A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRFS4020TRLPBF.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 900V 18.5A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube Download PDF datasheet for STW21N90K5.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 40V 4A 4-Pin(2+2Tab) PowerSO-10RF (Straight lead) Tube Download PDF datasheet for PD55008S-E.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 600V 25A 3-Pin TO-220SIS Tube Download PDF datasheet for TK25A60X,S5X(M.pdf |
|
Microchip | Trans MOSFET P-CH 400V 0.125A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 Download PDF datasheet for TP2540N8-G.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 500V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube Download PDF datasheet for STW26NM50.pdf |
|
Diodes Incorporated | MOSFET BVDSS: 8V~24V U-DFN1616-6 T&R 3K Download PDF datasheet for DMP2035UFCL-7.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 5.3A 8-Pin TDSON T R Download PDF datasheet for BSC440N10NS3 G.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 21A 8-Pin Power 56 T R Download PDF datasheet for FDMS7670.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 200V 11.3A 8-Pin TSDSON T R Download PDF datasheet for BSZ12DN20NS3GATMA1.pdf |