| Part Number | BLM7G1822S-40PBGY |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Quantity in stock | 658320 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET 65V 16-Pin HSOP T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM7G1822S-40PBGY |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM7G1822S-40PBGY |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| MSL Level | 3 |
| Lead Finish | Tin |
| Pin Count | 16 |
| Product Dimensions | 20.57 x 9.96 x 3.6 |
| Screening Level | Military |
| Maximum Drain Source Voltage | 65 V |
| Maximum Gate Source Voltage | 13 V |
| Supplier Package | HSOP |
| Operating Temperature | -65 to 225 °C |
| Package | 16HSOP |
| Replacement Part Number | PART-BLM7G1822S-40PBGY |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 14A 8-Pin TSDSON T R Download PDF datasheet for BSZ058N03MSG.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 522A 7-Pin TO-263CB T R Download PDF datasheet for AUIRFS8409-7TRL.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 60V 80A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB054N06N3G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 24A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRL2703PBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 24V 429A 7-Pin(6+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRF1324STRL-7PP.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 600V 20A 3-Pin TO-247 Tube Download PDF datasheet for SPW20N60S5.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 525V 12A 3-Pin SC-97 Embossed T R Download PDF datasheet for TK12X53D(TE24L.Q).pdf |
|
Infineon | 650V and 700V CoolMOS\u2122 N-Channel Power MOSFET Download PDF datasheet for IPD70R360P7SAUMA1.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 60V 16.7A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T R Download PDF datasheet for BUK9Y59-60E,115.pdf |
|
NXP | RF Power LDMOS Transistors N-Channel Enhancement Mode Download PDF datasheet for MRF6VP3091NR5.pdf |