| Part Number | BLM7G1822S-80PBGY |
|---|---|
| Manufacturer | Ampleon |
| Quantity in stock | 538920 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 65V 16-Pin HSOP T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM7G1822S-80PBGY |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM7G1822S-80PBGY |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Tin |
| Maximum Drain Source Voltage | 65(Min) V |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Pin Count | 16 |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | HSOP |
| Package Dimensions | 20.57 x 9.96 x 3.6 mm |
| Channel Mode | Enhancement |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Maximum Gate Source Voltage | 13 V |
| Channel Type | N |
| Package | 16HSOP |
| Replacement Part Number | PART-BLM7G1822S-80PBGY |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 5.2A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for L2705TRPBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 500V 20A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Download PDF datasheet for SiHG20N50C-E3.pdf |
|
Texas Instruments | Trans MOSFET N-CH 30V 14A 8-Pin SON EP T R Download PDF datasheet for CSD17307Q5A.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 150V 3.7A 3-Pin(2+Tab) TO-252AA T R Download PDF datasheet for FDD2582.pdf |
|
Texas Instruments | Trans MOSFET N-CH 30V 24A 8-Pin SON EP T R Download PDF datasheet for CSD17306Q5A.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 25V 28A 8-Pin Direct-FET S3C T R 4.8k Download PDF datasheet for IRF6892STRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 21A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD530N15N3 G.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 100V 2.3A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for IRFM120ATF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 70A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD70N03S4L-04.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 24A 8-Pin PQFN T R Download PDF datasheet for IRFH5104TRPBF.pdf |