| Part Number | BSC009NE2LS |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 603930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 25V 41A 8-Pin TDSON T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BSC009NE2LS |
| Datasheet download |
| Part Number | BSC009NE2LS |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Rise Time | 33 ns |
| Rad Hard | No |
| Maximum Continuous Drain Current | 41 A |
| RDS-on | 0.9@10V mOhm |
| Maximum Drain Source Voltage | 25 V |
| Maximum Gate Source Voltage | 20 V |
| Supplier Package | TDSON |
| Typical Turn-Off Delay Time | 48 ns |
| Product Dimensions | 5.35(Max) x 6.1(Max) x 1.1(Max) |
| Lead Finish | Tin |
| Typical Fall Time | 19 ns |
| Pin Count | 8 |
| MSL Level | 1 |
| Channel Type | N |
| Typical Turn-On Delay Time | 10 ns |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Package | 8TDSON |
| Replacement Part Number | PART-BSC009NE2LS |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 12V 4.3A 3-Pin Micro T R Download PDF datasheet for IRLML6401GTRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 12V 0.03A 4-Pin(3+Tab) SOT-143 T R Download PDF datasheet for BF 998 E6327.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 700V 46A 3-Pin TO-220 Tube Download PDF datasheet for IPP65R045C7XKSA1.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 550V 12A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB50R299CP.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 25V 35A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for FDD8778.pdf |
|
ON Semiconductor | NFET SO8FL 30V 69A 4MOHM - |
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 30V 3.5A 3-Pin SOT-23F Download PDF datasheet for SSM3K329R,LF(T.pdf |
|
Texas Instruments | Trans MOSFET P-CH 20V 2.5A 3-Pin PICOSTAR T R Download PDF datasheet for CSD25481F4T.pdf |
|
Infineon | MV POWER MOS Download PDF datasheet for IPP034N08N5AKSA1.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 6V 0.5A 6-Pin SC-74 T R Download PDF datasheet for NUD3105DMT1G.pdf |