| Part Number | BSC014N04LS |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 348430 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 40V 32A 8-Pin TDSON T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BSC014N04LS |
| Datasheet download |
| Part Number | BSC014N04LS |
|---|---|
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Family | BSC014N04LS |
| Maximum Continuous Drain Current | 100 A |
| Typical Turn-On Delay Time | 8 ns |
| Typical Rise Time | 9 ns |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Channel Type | N |
| Lead Free | Yes |
| Green | Yes |
| Maximum Drain Source Voltage | 40 V |
| RDS-on | 1.4@10V MOhm |
| Rad Hard | No |
| Typical Turn-Off Delay Time | 35 ns |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Typical Fall Time | 7 ns |
| Package | 8TDSON FL |
| Replacement Part Number | PART-BSC014N04LS |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | - Download PDF datasheet for IPS70R2K0CE.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 40V 58A 8-Pin PowerPAK SO T R Download PDF datasheet for SQJ858AEP-T1_GE3.pdf |
|
ON Semiconductor | FAST TRANSIENT RESPONSE L - |
|
ROHM | Trans MOSFET N-CH 60V 0.3A 3-Pin SMT T R Download PDF datasheet for RHK003N06T146.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 30A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRLZ34NSTRLPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 110A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRF3205STRLPBF.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 900V 5.8A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube Download PDF datasheet for STP6NK90Z.pdf |
|
Infineon | LOW POWER_NEW - |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 200V 6.5A 3-Pin(2+Tab) SMD-220 T R Download PDF datasheet for IRF9630STRLPBF.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 60V 61A 8-Pin LFPAK33 T R Download PDF datasheet for PSMN011-60MSX.pdf |