| Part Number | BSP316PH6327XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 317180 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH -100V -0.68A 4-Pin SOT-223 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BSP316PH6327XTSA1 |
| Datasheet download |
| Part Number | BSP316PH6327XTSA1 |
|---|---|
| Supplier Package | SOT-223 |
| Rad Hard | No |
| Typical Rise Time | 7.5 ns |
| Channel Type | P |
| RDS-on | 1.8@-10V mOhm |
| Screening Level | Automotive |
| Typical Turn-On Delay Time | 4.7 ns |
| Lead Finish | Tin |
| Typical Fall Time | 25.9 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Drain Source Voltage | -100 V |
| Typical Turn-Off Delay Time | 67.4 ns |
| Pin Count | 4 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Product Dimensions | 6.5 x 3.5 x 1.6 |
| Channel Mode | Enhancement |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Maximum Continuous Drain Current | -0.68 A |
| Package | 4SOT-223 |
| Replacement Part Number | PART-BSP316PH6327XTSA1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 56A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR3710ZTRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 50A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD050N03L G.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 30V 9A 6-Pin MicroFET EP T R Download PDF datasheet for FDMA8878.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 80A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Download PDF datasheet for IPP80N04S403AKSA1.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 65V 4-Pin NI-780S T R Download PDF datasheet for MRF8P20165WHSR3.pdf |
|
Leshan Radio | 3 PIN SURFACE MOOUN MOS FETS - |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 20V 6.5A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for NTMD6N02R2G.pdf |
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 900V 2.5A 3-Pin TO-220SIS Download PDF datasheet for 2SK3566(STA4,Q,M).pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH -30V -2.6A 6-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for SI3993CDV-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 200V 5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR220NTRPBF.pdf |