| Part Number | BSP92PH6327XTSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 800420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH -250V -0.26A 4-Pin SOT-223 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BSP92PH6327XTSA1 |
| Datasheet download |
| Part Number | BSP92PH6327XTSA1 |
|---|---|
| Supplier Package | SOT-223 |
| Rad Hard | No |
| Maximum Continuous Drain Current | -0.26 A |
| Typical Rise Time | 6 ns |
| RDS-on | 12@-10V mOhm |
| Typical Turn-On Delay Time | 5 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 67 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Channel Type | P |
| Maximum Drain Source Voltage | -250 V |
| Lead Finish | Tin |
| Screening Level | Automotive |
| Typical Fall Time | 33 ns |
| Channel Mode | Enhancement |
| Pin Count | 4 |
| Product Dimensions | 6.5 x 3.5 x 1.6 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Package | 4SOT-223 |
| Replacement Part Number | PART-BSP92PH6327XTSA1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 60V 2.3A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for NDS9948.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 60V 86A 7-Pin Direct-FET MN T R Download PDF datasheet for IRF6648TRPBF.pdf |
|
Infineon | - Download PDF datasheet for IPS70R2K0CE.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 40V 120A 8-Pin PowerFLAT Download PDF datasheet for STL210N4F7AG.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 100V 5.6A 4-Pin SOT-223 T R Download PDF datasheet for FDT1600N10ALZ.pdf |
|
Infineon | HIGH POWER_NEW - |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 80V 23.5A 3-Pin(2+Tab) TO-263 Download PDF datasheet for SUM110P08-11L-E3.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 6-Pin CSP T R Download PDF datasheet for EFC8811R-TF.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 65V 4-Pin NI-780S T R Download PDF datasheet for MRF8P20165WHSR3.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET P-CH 20V 2.3A 3-Pin TO-263AB T R Download PDF datasheet for BSH205G2R.pdf |