| Part Number | BSZ100N06NSATMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 420600 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 60V 40A 8-Pin TSDSON T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BSZ100N06NSATMA1 |
| Datasheet download |
| Part Number | BSZ100N06NSATMA1 |
|---|---|
| Product Dimensions | 3.4(Max) x 3.4(Max) x 1.1(Max) |
| Channel Mode | Enhancement |
| Maximum Continuous Drain Current | 40 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Channel Type | N |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Typical Turn-Off Delay Time | 10 ns |
| Pin Count | 8 |
| RDS-on | 10@10V mOhm |
| Maximum Drain Source Voltage | 60 V |
| Supplier Package | TSDSON |
| Typical Rise Time | 2 ns |
| Typical Turn-On Delay Time | 6 ns |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Typical Fall Time | 2 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Package | 8TSDSON |
| Replacement Part Number | PART-BSZ100N06NSATMA1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 30V 3.5A 3-Pin SOT-23F Download PDF datasheet for SSM3K329R,LF(T.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 33A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRFS31N20DTRLP.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 100V 4.6A 4-Pin SC-73 T R Download PDF datasheet for BUK98180-100A CUX.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 20V 4.3A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for IRLML2244TRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 60V 0.33A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for BSS83P H6327.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 60V 100A 8-Pin TDSON T R Download PDF datasheet for BSC028N06NS.pdf |
|
Ampleon | Trans MOSFET N-CH 65V 6-Pin CDFM Bulk Download PDF datasheet for BLF8G20LS-200V,112.pdf |
|
NXP | RF Power LDMOS Transistors N-Channel Enhancement Mode Download PDF datasheet for MRF6VP3091NR5.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 650V 10.6A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB60R380C6.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 100V 40A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Download PDF datasheet for IRF5210PBF.pdf |