| Part Number | BUK9Y25-60E,115 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Quantity in stock | 845450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 60V 34A 5-Pin(4+Tab) LFPAK T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BUK9Y25-60E,115 |
| Datasheet download |
| Part Number | BUK9Y25-60E,115 |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 175 °C |
| Supplier Package | LFPAK |
| Channel Type | N |
| RDS-on | 21.5@10V mOhm |
| Maximum Continuous Drain Current | 34 A |
| Typical Turn-Off Delay Time | 14.7 ns |
| Typical Fall Time | 10.4 ns |
| Pin Count | 5 |
| Typical Turn-On Delay Time | 8.5 ns |
| Maximum Gate Source Voltage | 10 V |
| Maximum Drain Source Voltage | 60 V |
| Channel Mode | Depletion |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 5 x 4.1 x 1.1 mm |
| Typical Rise Time | 12.1 ns |
| Package | 5LFPAK |
| Replacement Part Number | PART-BUK9Y25-60E,115 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Toshiba | Trans MOSFET N-CH 30V 11A 8-Pin TSON Advance Download PDF datasheet for TPN11003NL,LQ(S.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 14.3A 16A 8-Pin PowerPAIR T R Download PDF datasheet for SIZ902DT-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 56A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR3710ZTRLPBF.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 42V 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for NCV8408DTRKG.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 25V 75A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for PHD97NQ03LT,118.pdf |
|
ROHM | Trans MOSFET N 60V \u00b18A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for RSD080N06FRATL.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 100V 23.3A 8-Pin PowerPAK SO T R Download PDF datasheet for SIR870ADP-T1-GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 150V 21A 3-Pin TO-252 T R Download PDF datasheet for IPD530N15N3 G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 12V 0.03A 4-Pin(3+Tab) SOT-143 T R Download PDF datasheet for BF 998 E6327.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 18A 8-Pin TSDSON T R Download PDF datasheet for BSZ0904NSI.pdf |