| Part Number | CPH3462-TL-W |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 801840 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 100V 1A 3-Pin CPH T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CPH3462-TL-W |
| Datasheet download |
| Part Number | CPH3462-TL-W |
|---|---|
| RDS-on | 785@10V mOhm |
| Typical Turn-Off Delay Time | 17 ns |
| Lead Finish | Tin|Bismuth |
| Maximum Continuous Drain Current | 1 A |
| Channel Type | N |
| Channel Mode | Enhancement |
| Typical Rise Time | 2.8 ns |
| Maximum Drain Source Voltage | 100 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Product Dimensions | 2.9 x 1.6 x 0.9 |
| Typical Turn-On Delay Time | 4 ns |
| Pin Count | 3 |
| Rad Hard | No |
| Typical Fall Time | 11 ns |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Supplier Package | CPH |
| MSL Level | 1 |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 3CPH |
| Replacement Part Number | PART-CPH3462-TL-W |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 60V 52A 8-Pin PowerPak SO T R Download PDF datasheet for SQJ459EP-T1_GE3.pdf |
|
ROHM | NCH 600V 20A POWER MOSFET - |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 20V 4A 6-Pin SuperSOT T R Download PDF datasheet for FDC642P_F085.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 12V 27.9A 8-Pin PowerPAK 1212 T R Download PDF datasheet for SiS452DN-T1-GE3.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 65V 5-Pin NI-1230S T R Download PDF datasheet for AFT26H200W03SR6.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 200V 15A 3-Pin DPAK T R Download PDF datasheet for STD19NF20.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 80V 100A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for PSMN5R0-80BS,118.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 55V 80A 3-Pin(2+Tab) TO-263 Download PDF datasheet for IPB80N06S2-H5.pdf |
|
Leshan Radio | Trans MOSFET N-CH 30V 5.8A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for LN2306LT1G.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 59V 2.6A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for NCV8440ASTT1G.pdf |