| Part Number | CSD16413Q5A |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 386460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 25V 24A 8-Pin SON EP T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CSD16413Q5A |
| Datasheet download |
| Part Number | CSD16413Q5A |
|---|---|
| RDS-on | 3.9@10V mOhm |
| Mounting | Surface Mount |
| Typical Turn-Off Delay Time | 10.7 ns |
| Typical Rise Time | 15.9 ns |
| Product Dimensions | 4.9 x 5.75 x 1 mm |
| Maximum Gate Source Voltage | 16 V |
| Supplier Package | SON EP |
| Typical Turn-On Delay Time | 9.1 ns |
| Channel Mode | Enhancement |
| Channel Type | N |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Maximum Drain Source Voltage | 25 V |
| Typical Fall Time | 5.7 ns |
| Maximum Continuous Drain Current | 24 A |
| Max Processing Temp | 260 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Rad Hard | No |
| Package | 8SON EP |
| Replacement Part Number | PART-CSD16413Q5A |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 200V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Download PDF datasheet for IRFP250NPBF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 20V 0.7A 6-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for FDG6335N.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 12V 4A 6-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for SI1422DH-T1-GE3.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET P-CH 20V 1.4A 3-Pin SOT-883 T R Download PDF datasheet for PMZ350UPEYL.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET N-CH 100V 4.5A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for FDS3992.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 65A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRLR8721TRPBF.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 30V 30A 8-Pin PowerPAK SO Download PDF datasheet for SQJ951EP-T1_GE3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 200V 5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR220NTRPBF.pdf |
|
Infineon | MOS DIE - |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 30V 6A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for SI2338DS-T1-GE3.pdf |