| Part Number | CSD22204W |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 493240 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 8V 5A 9-Pin DS-BGA T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CSD22204W |
| Datasheet download |
| Part Number | CSD22204W |
|---|---|
| Typical Rise Time | 600 ns |
| Pin Count | 9 |
| Rad Hard | No |
| Maximum Gate Source Voltage | 6 V |
| Typical Turn-Off Delay Time | 3450 ns |
| Channel Type | P |
| Maximum Drain Source Voltage | 8 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| MSL Level | 1 |
| Typical Turn-On Delay Time | 58 ns |
| Typical Fall Time | 2290 ns |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Maximum Continuous Drain Current | 5 A |
| Lead Finish | Tin|Silver|Copper |
| Channel Mode | Enhancement |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Supplier Package | DSBGA |
| Product Dimensions | 1.49(Max) x 1.49(Max) x 0.275(Max) |
| Package | 9DS-BGA |
| Replacement Part Number | PART-CSD22204W |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 75V 100A 3-Pin TO-263 T R Download PDF datasheet for IPB100N08S2-07.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 9.4A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for IRFR120NTRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 150V 27A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRF6218STRLPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 25V 12A 6-Pin Direct-FET S1 T R Download PDF datasheet for IRF6709S2TRPBF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 100V 33.5A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for FQB34P10TM.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 75V 355A 3-Pin TO-247 Tube Download PDF datasheet for IRFP7718PBF.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N P-CH 20V 0.8A 0.55A 6-Pin SOT-666 T R Download PDF datasheet for PMDT290UCE,115.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET P-CH 150V 1.1A 8-Pin PowerPAK 1212 T R Download PDF datasheet for Si7117DN-T1-GE3.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 30V 120A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube Download PDF datasheet for STP200NF03.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 650V 37.9A 3-Pin TO-247 Tube Download PDF datasheet for IPW60R099P6.pdf |