| Part Number | CSD23202W10T |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 237050 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET P-CH 12V 2.2A 4-Pin DSBGA T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CSD23202W10T |
| Datasheet download |
| Part Number | CSD23202W10T |
|---|---|
| Typical Turn-On Delay Time | 9 ns |
| Supplier Package | DSBGA |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Maximum Continuous Drain Current | 2.2 A |
| Channel Mode | Enhancement |
| Pin Count | 4 |
| Typical Rise Time | 4 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 58 ns |
| Rad Hard | No |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Product Dimensions | 0.99(Max) x 0.99(Max) x 0.275(Max) |
| Channel Type | P |
| Typical Fall Time | 21 ns |
| Maximum Gate Source Voltage | -6 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum Drain Source Voltage | 12 V |
| MSL Level | 1 |
| Package | 4DSBGA |
| Replacement Part Number | PART-CSD23202W10T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ON Semiconductor | TRENCH 6 30V NCH MOSFET - |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 600V 11A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for SPA11N60C3.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET 4-Pin NI-780HS T R Download PDF datasheet for A2T07D160W04SR3.pdf |
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 25V 70A 8-Pin LFPAK T R Download PDF datasheet for PSMN2R8-25MLC,115.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 25V 19A 6-Pin Direct-FET SQ T R Download PDF datasheet for IRF6711STRPBF.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 200V 0.67A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for FQT3P20TF.pdf |
|
STMicroelectronics | Trans MOSFET N-CH 100V 110A 3-Pin(2+Tab) H2PAK T R Download PDF datasheet for STH110N10F7-2.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 160A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for IRL1404STRLPBF.pdf |
|
Cree | Trans MOSFET N-CH 1200V 36A 3-Pin TO-247 Tube Download PDF datasheet for C2M0080120D.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 60V 12A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for IRF7855TRPBF.pdf |