| Part Number | CSD25483F4T |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 435970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 20V 1.6A 3-Pin PICOSTAR T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CSD25483F4T |
| Datasheet download |
| Part Number | CSD25483F4T |
|---|---|
| Maximum Gate Source Voltage | 12 V |
| Typical Turn-Off Delay Time | 17.4 ns |
| Typical Fall Time | 7 ns |
| Typical Turn-On Delay Time | 4.3 ns |
| Max Processing Temp | 260 |
| Channel Mode | Enhancement |
| Typical Rise Time | 3.7 ns |
| Channel Type | N |
| Pin Count | 3 |
| Rad Hard | No |
| MSL Level | 1 |
| Mounting | Surface Mount |
| Supplier Package | PICOSTAR |
| Maximum Continuous Drain Current | 1.6 A |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| RDS-on | 205@8V mOhm |
| Product Dimensions | 0.6 x 1 x 0.35 |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Package | 3PICOSTAR |
| Replacement Part Number | PART-CSD25483F4T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Diodes Incorporated | Trans MOSFET P-CH 40V 9.9A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for ZXMP4A16KTC.pdf |
|
Vishay | Trans MOSFET N-CH 20V 10A 8-Pin PowerPAK 1212 T R Download PDF datasheet for SI7232DN-T1-GE3.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 60V 3A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for NDS9407.pdf |
|
NXP | Trans JFET N-CH 20V 30mA 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for BF510,215.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 500V 9A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for IPA50R399CP.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 100V 90A 3-Pin(2+Tab) TO-252 Download PDF datasheet for IPD068N10N3G.pdf |
|
NXP | Trans JFET P-CH 30V 20mA 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for PMBFJ177,215.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 200V 7.3A 3-Pin(2+Tab) D2PAK T R Download PDF datasheet for FQB7P20TM_F085.pdf |
|
Infineon | SP001471278_HV MOSFET_TO251_600V_0.8 OHM Download PDF datasheet for IPS60R800CE.pdf |
|
NXP | Trans MOSFET N-CH 60V 12.8A 8-Pin LFPAK-33 T R Download PDF datasheet for BUK9M85-60EX.pdf |