| Part Number | CSD83325L |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 546440 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 12V 8A 6-Pin LGA T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CSD83325L |
| Datasheet download |
| Part Number | CSD83325L |
|---|---|
| Maximum Continuous Drain Current | 8 A |
| Channel Mode | Enhancement |
| Channel Type | N |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Rise Time | 353 ns |
| Maximum Gate Source Voltage | ±10 V |
| Product Dimensions | 2.2(Max) x 1.15(Max) x 0.2 |
| Typical Turn-On Delay Time | 205 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 711 ns |
| Supplier Package | LGA |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 6 |
| Mounting | Surface Mount |
| MSL Level | 1 |
| Typical Fall Time | 589 ns |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Maximum Drain Source Voltage | 12 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package | 6LGA |
| Replacement Part Number | PART-CSD83325L |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |