| Part Number | DMN26D0UDJ-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 818870 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans MOSFET N-CH 20V 0.24A 6-Pin SOT-963 T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DMN26D0UDJ-7 |
| Datasheet download |
| Part Number | DMN26D0UDJ-7 |
|---|---|
| Typical Turn-On Delay Time | 3.8 ns |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Channel Mode | Enhancement |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Gate Source Voltage | ±10 V |
| Maximum Drain Source Voltage | 20 V |
| Typical Rise Time | 7.9 ns |
| Pin Count | 6 |
| Supplier Package | SOT-963 |
| Typical Fall Time | 15.2 ns |
| MSL Level | 1 |
| Channel Type | N |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Typical Turn-Off Delay Time | 13.4 ns |
| Maximum Continuous Drain Current | 0.24 A |
| RDS-on | [email protected] mOhm |
| Product Dimensions | 1 x 0.8 x 0.45 mm |
| Package | 6SOT-963 |
| Replacement Part Number | PART-DMN26D0UDJ-7 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | Trans MOSFET N-CH 30V 0.48A 3-Pin DFN T R Download PDF datasheet for PMZ1000UN,315.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 30V 28A 7-Pin Direct-FET MX T R Download PDF datasheet for IRF8304MTRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 25V 9.9A 6-Pin PQFN EP T R Download PDF datasheet for IRFHS8242TRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 40V 522A 7-Pin TO-263CB T R Download PDF datasheet for AUIRFS8409-7TRL.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans MOSFET P-CH 50V 0.13A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for BSS84LT1G.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 800V 17A 3-Pin TO-220FP Tube Download PDF datasheet for SPA17N80C3.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET P-CH 150V 2.2A 8-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for IRF6216TRPBF.pdf |
|
Infineon | Trans MOSFET N-CH 300V 70A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC Tube Download PDF datasheet for IRFP4868PBF.pdf |
|
Broadcom | Trans JFET 5V 100mA 4-Pin(3+Tab) SOT-343 T R Download PDF datasheet for ATF-58143-TR1G.pdf |
|
Ampleon | Trans MOSFET 65V 9A 16-Pin HSOPF T R Download PDF datasheet for BLM6G22-30,135.pdf |